Сузір’я весняного неба.

Легенда про сузір’я Волосся Вероніки

          В єгипетського  царя Птолемея Евергета (ІІІ ст. до н.е.) була дуже красива  дружина, цариця Вероніка. Вона мала розкішне довге волосся. Коли Прометей пішов на війну , його засмучена дружина дала клятву богам принести  в жертву своє волосся , якщо тільки боги збережуть її коханого чоловіка цілим і неушкодженим .

Птолемей, повернувшись додому , побачивши обстрижену дружину і дуже засмутився. Царя і придворних заспокоїв астроном Конон. Він сказав, що боги винесли волосся Вероніки на небо, де їм призначено вічно прикрашати весняні ночі.

Легенда про Північну Корону

Вродлива дівчина Аріадна, яку вкрав міфічний герой Тесей і потім безжалісно  покинув  її на березі  моря, голосно плакала і  благала в неба допомоги. У кінці  кінців, до неї  з’явився бог Бахус і ,щоб  увіковічити пам’ять про дівчину, зняв із голови Аріадни вінок і кинув його на небо .Доки  вінок літав по небу , коштовності, вплетені у вінок, перетворилися на зорі, які з тих давніх часів  і утворюють  це сузір’я .

ІСТОРІЯ СУЗІР’ЇВ ЦЕФЕЯ І КАССІОПЕЯ

Ефіопією колись давно правив легендарний цар Цефей. Одного разу його дружина – цариця Кассіопея випадково похвалилася своєю красою перед міфічними жителями моря-нереїдами. Нереїди через жіночі ревнощі пожалілися богу моря Посейдону, який напустив на берег Ефіопії страшне морське чудовисько. Великих поневірянь зазнала Ефіопія – чудовисько спустошило цвітучу країну. Тоді Цефей , щоб змилостити Посейдона, віддав свою єдину дочку Андромеду. Чарівна Андромеда була прив’язана до скелі. Вона обливалася слізьми ,чекаючи трагічної розв’язки.

У цей час на іншому кінці  світу  легендарний герой Персей здійснив надзвичайний вчинок. Він проник на острів, де жили горгони — чудовиська в образі жінки, в яких замість волосся були змії. Погляд горгони був такий жахливий , що хто б наважився подивитися на неї, його очі миттєво закам’яніли. Коли горгони спали, Персей відрізав голови одній із них – горгоні  Медузі. Із відрубаного тіла Медузи вилетів крилатий кінь Пегас. Персей вскочив на нього і полетів на свою батьківщину.

Пролітаючи над Ефіопією, він помітив прикуту до скелі Андромеду. Раптом на морських хвилях з’явилося морське чудовисько, яке  кинулося до Андромеди . Відважний Персей уступив  у бій  з чудовиськом. Довго тривала битва. Зрештою Персей переміг, направивши на морського звіра смертельний погляд відрубаної голови Медузи. Морське чудовисько закам’яніло і перетворилося на острів, а Персей розкував Андромеду і повернув її батькам.

Ця чудова історія закінчилася весіллям Андромеди і Персея. Фантазія стародавніх греків увіковічнила всіх дійових осіб у сузір’ях.

З розповідей стародавніх греків – міфічний дракон — сад із золотими яблуками.

Другий варіант – це морське чудовисько, яке  хотіло проковтнути Андромеду.

Легенда про сузір’я  ОРІОНА

За легендою, Оріон – син бога Посейдона – був вправним мисливцем, але мав ваду – часто вихвалявся, що немає звіра, якого він не переміг би.

Це розгнівало дружину могутнього Зевса – богиню Геру. Вона  наслала Скорпіона, який смертельно вжалив мисливця.

Зевс забрав Оріона на небо і знайшов йому там місце якнайдалі від Скорпіона.

І, справді. Ці два сузір’я ніколи не з’являються на небі одночасно. Подивившись на карту зоряного неба, можна побачити. Що мисливець і на небі не залишився без роботи: Оріона у полюванні на Тельця «супроводжують» дві собаки – Великий Пес і Малий Пес, а з-під ніг «вистрибує» Заєць.

Легенда про МАЛУ і ВЕЛИКУ ВЕДМЕДИЦІ

Колись давно, в незапам’ятні часи, у царя Лікаона, який правив країною Аркадією, була дочка Каллісто. Вона була дуже красивою, красивішою за Геру – богиню і дружину всемогутнього верховного бога Зевса, проте наважилася суперничати з Герою. Ревнива Гера помстилася Каллісто, зробивши її Ведмедицею.

Коли син Каллісто – молодий Аркас —  повернувся з полювання, він побачив у дверях свого будинку дикого звіра і захотів його вбити. Зевс, давно небайдужий до Каллісто, перешкодив Аркасу вбити свою матір. У найкритичніший момент він утримав руку Аркаса. Зевс взяв Каллісто до себе на небо і перетворив її на красиве сузір’я – Велику Ведмедицю. Улюблену собаку Каллісто Зевс перетворив на сузір’я Мала Ведмедиця. Аркаса, який був зачарований красою зоряного неба, Зевс перетворив на сузір’я Волопаса, який завжди стерегтиме свою матір на небі.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s