До уваги «космонавтам»!

Невагомість у космічному кораблі настає під час польоту в момент, коли припиняють роботу ракетні двигуни. Для того щоб відчути стан невагомості, не обов’язково летіти у космос. Будь-який стрибок у висоту чи довжину, коли зникає опора для ніг, дає нам короткочасне відчуття космічного польоту.

Для забезпечення глобального зв’язку достатньо вивести на геостаціонарну орбіту 3 супутники, які мають «висіти» при вершинах правильного трикутника. Зараз на такій орбіті знаходяться вже кілька десятків комерційних супутників різних країн, які забезпечують ретрансляцію телевізійних програм, мобільний телефонний зв’язок, комп’ютерну мережу Інтернет. Супутники зв’язку виводять на орбіти також українські ракети «Зеніт» та «Дніпро».

Політ на Місяць відбувається у гравітаційному полі Землі, тому КА летить по еліпсу, у фокусі знаходиться центр Землі. Найвигідніша траєкторія польоту з мінімальною витратою пального – це еліпс, який є дотичним до орбіти Місяця.

При міжпланетних польотах, наприклад на Марс, КА летить по еліпсу, у фокусі якого знаходиться Сонце. Найвигідніша траєкторія з найменшою витратою енергії пролягає по еліпсу, який є дотичним до орбіти Землі й Марса. Точки старту та прильоту знаходяться на одній прямій по різні боки від Сонця. Такий політ в один бік триває понад 8 місяців. Космонавтам, які в недалекому майбутньому відвідають Марс, треба враховувати ще й те, що зразу ж повернутися на Землю вони не зможуть. Справа в тому, що Земля по орбіті рухається швидше, ніж Марс, і через 8 місяців його випередить. Для повернення космонавтам треба чекати на Марсі ще 8 місяців, поки Земля займе вигідне положення. Тобто, загальна тривалість експедиції на Марс буде не менше 2 років.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s