Ключові поняття і терміни теми № 10.

Дефект маси — різниця між масою чотирьох протонів та масою ядра Гелію, під час утворення ядра Гелію із цих протонів відповідна їй енергія виноситься електромагнітним та нейтрин­ним випромінюваннями.

Корона — зовнішня частина атмосфери Сонця (до 10Rо), що утворюється потоками частинок сонячного вітру, може спосте­рігатися під час повних сонячних затемнень.

Плазма — нейтральна в цілому суміш заряджених части­нок (електронів та іонів), суттєвим чином взаємодіє з магніт­ним полем.

Сонячний вітер — потік (переважно електронів та прото­нів), що йде від Сонця внаслідок розширення сонячної корони, збільшується в максимумі сонячної активності, особливо після хромосферних спалахів, досягає Землі за 1—3 доби.

Сонячні нейтрино (с. н.) — нейтрино, що виникають в ядрі Сонця під час термоядерних реакцій перетворення протонів у ядра Гелію й випромінюються в навколосонячний простір; проблему с. н. (вона полягала в тому, що не було пояснено роз­ходження між розрахунковим та спостережним потоками с. н.)  розв’язано після доказу існування нейтринних осциляцій.

Сонячні плями — темні утворення зі зниженою температу­рою у фотосфері Сонця, у яких частина теплової енергії пере­йшла в енергію магнітного поля.

Термоядерні реакції — реакції синтезу ядер більш важких елементів із більш легких (насамперед ядер Гелію з протонів), що відбуваються в центральних частинах зір і є джерелом їх­ньої енергії.

Фотосфера — поверхневий шар зорі, з якого до нас прихо­дить випромінювання в її неперервному спектрі.

Хромосфера — частина атмосфери Сонця, у якій переваж­но утворюється лінійчатий спектр Сонця та яку можна бачити в час повних сонячних затемнень у вигляді кольорового обідка навколо Сонця.

Хромосферний спалах — найпотужніший вияв сонячної активності, який супроводжується короткочасним (від хвилин до годин) збільшенням яскравості окремої ділянки хромосфе­ри, збільшенням потоку корпускулярного, короткохвильово­го та радіовипромінювання Сонця за рахунок енергії магніт­ного поля в місцях зближення магнітних полів протилежної по­лярності.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s